Lvi U20 podruhé na Itálii nevyzráli, budou hrát o 7. místo

Italské reprezentaci vyšla v utkání o páté až osmé místo na ME dvacetiletých vendeta za porážku ve skupině a po vítězství 81-66 nad českými basketbalisty odsoudila družinu Petra Czudka k boji o konečné 7. místo. I to by ovšem pro lvy znamenalo po loňské šesté příčce velmi cenný úspěch.

Čechům díky duu Svoboda – Půlpán vyšel start i většina první čtvrtiny. Od vedení 17-16 se ale na téměř šest minut zaseknula ofenziva a Italové na přelomu první a druhé části obrátili na 17-25. To se ale nelíbilo křídelníku Kroutilovi, který 7 body v řadě vrátil svůj tým na těsný distanc (25-27).

V poločase (28-33) tak ještě české akcie měly solidní hodnotu, ale tým i dál trápil váznoucí útok. Soupeř si mnohem lépe než v prvním vzájemném střetu pohlídal snajpra Svobodu, který tentokrát stihl „jen“ 12 bodů při dvojkové bilanci 7/1.

Italové se ke klíčovému náporu vzepjali za svého vedení 35-40. Během dvou a půl minuty odskočili na 35-48 a před závěrečnou čtvrtkou seděli pevně v sedle za vedení 44-58. Lvi v tu dobu drželi vyrovnanou bilanci v trojkách, šestkách i doskocích a dokonce byli lepší ve ztrátách, soupeři nicméně stačila k náskoku výrazně vyšší efektivita z dvojek.

Sedm minut před koncem už jeho vedení bylo 21bodové, Češi ale ještě jednou zabojovali a 3:23 do konce stáhnuli na 62-72. Závěr už si však Italové pohlídali.

Itálie – Česko 81:66 (20:17;, 33:28; 58:44)

Nejvíc bodů: Flaccadori 17, Severini 12 – Puršl 15 (8 doskoků), Svoboda 12 (8 doskoků), Kroutil 12, Chaloupka 10, Půlpán 9 (+2 za 28 minut)

Dvojky: 42/20 – 40/15

Trojky: 20/9 – 28/9

TH: 21/14 – 12/9

Doskoky: 39 - 40 (v útoku 8 - 13)

Ztráty: 18 - 15