Lvi U16 zatím bez porážky

Druhou výhru si na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii připsali čeští basketbalisté do šestnácti let. Svěřenci Františka Róna zdolali po Lucembursku také Švýcarsko, tentokrát 71:64 a jsou po druhém hracím dni neporažení. Turnaj pro ně pokračuje v pondělí proti domácím Bulharům.

Češi v celém utkání ani jednou neprohrávali a ve vedení byli celou dobu kromě třiceti sekund, přesto se výhra nerodila vůbec jednoduše. Největší bodové série Čechů přišla hned v úvodní čtvrtině, kdy se po jedenácti bodech v řadě Lvi ujali třináctibodového vedení. Dvouciferný náskok ale nevydržel ani do konce první čtvrtiny, kdy právě Švýcaři odpověděli svou vlastní nejdelší sérií, a to sedmi bodů za sebou. Oba celky se relativně trápily ve střelbě, Češi měli však velkou výhodu v útočných doskocích, které se jim dařilo získávat jednoduše. V tom se nejvíce dařilo Jakubu Křišťanovi, který doskočil třináct míčů celkem a osm v útoku.

Podobný průběh měl i zbytek zápasu. Češi si vždy vybojovali náskok, který už byl blízko tomu, aby se utkání zlomilo v český prospěch, ale v tu chvíli vždy Švýcaři zareagovali a dotáhli se zpět. Naposledy se český soupeř přiblížil na rozdíl šesti bodů minutu a půl před koncem. Důležitými šestkami pak zareagoval Samuel Macht a Češi už si závěr pohlídali. Nejlepším střelcem Lvů byl s 19 body Daniel Duhajský, tři další hráči se shodli na devíti bodech.

Daniel Duhajský (hráč českého týmu): "Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a zápas se odvíjel v náš prospěch. Byly tam nějaké slabé chvíle, ale i tak jsme dokázali vyhrát nad těžkým soupeřem."