Česká republika - Itálie 53:63 (19:16; 29:35; 37:44)
Houška 14, Benda 10, Jelínek 9, Bartoň 5, Pumprla a Satoranský po 4, Hruban 3, Balvín a Švrdlík po 2, Čarnecký a Kudláček 0 – Gallinari 13, Chiotti 10, Hackett 9, Cinciarini 8, Cavaliero a Datome po 6, Mancinelli a Cusin po 4, Aradori 3, Poeta a Gigli 0
Trojky: 1 - 4
Doskoky: 38 - 47
Asistence: 11 - 11
Fauly: 21 - 18

Bodový účet domácích zápasů v kvalifikaci ME 2013 otevřel Jakub Houška. Když se k němu přidali ještě Benda s Jelínkem, vedli Češi už 6:0. Italové pak sice snížili čtyřmi body, ale další dva koše Bendy donutily trenéra italské reprezentace požádat o oddechový čas. Po něm Italové svojí hru vylepšili. Začali se více prosazovat v útoku, přesto to byli Češi, kdo první čtvrtinu vyhrál. Díky koši Hrubana v poslední vteřině to bylo o tři body.

To, co zdobilo český tým v začátku utkání, tedy útočný doskok, se stalo silnou stránkou Italů. Ti si v úvodu druhé čtvrtiny vypracovali pětibodový náskok. Českým basketbalistům se přestala dařit střelba, když za necelých devět minut skórovali pouze čtyřmi body. Dlouhé čekání na český koš utnul až smečí Jakub Houška. Italové si ale mezi tím vypracovali desetibodový náskok. V konci desetiminutovky se ale Češi přeci jen prosadili na útočné polovině, a když Italové nevyužili poslední útok půle, byla česká ztráta šestibodová.

Druhý poločas začal z české strany stejně jako druhá čtvrtina. Lvi se nemohli prosadit v útoku. Ani Italové ale neoplývali ofenzivní jistotou. Tu jim z části vrátil až trojkou Gallinari. První české body ve druhém poločase zaznamenal po více než pěti minutách Benda, když snižoval na rozdíl osmi bodů. Češi nutili soupeře dobrou obranou často zakončovat až na samém konci limitu pro střelbu. Češi i nadále marně hledali recept na italskou obranu a dovolili tak soupeři odskočit ve skóre.

Střeleckou odpovědnost na sebe v poslední čtvrtině vzali Jelínek s Bartoněm. Češi dotáhli ztrátu až na šest bodů. Následně ale Italové zaznamenali dva úspěšné útoky za sebou a rázem vedli opět dvouciferným rozdílem. Necelé čtyři minuty před koncem takřka pohřbili Italové českou naději na obrat v utkání. Češi se ještě snažili se zápasem něco udělat, ale prosadit se dnes proti italské obraně bylo velmi složité.