Hra 1 na 1, doskoky i blízkost vyřazení...

České basketbalistky končí na MS po prohře v boji o čtvrtfinále s Kanadou 71:91...

CAN_21. Jedna na jedna

Kanada přehrávala české basketbalistky ve hře jedna na jedna. Zatímco hráčky javorového listu si takto chodily snadno pro dvojbodové koše, někdy zakončené i přes faul, lvice se na vstřelení koše hodně nadřely. Razantně do koše hrála na české straně především Michaela Stejskalová, která tak za poslední čtvrtinu nastřílela 12 bodů.

2. Doskok

Celkové skóre na doskoku jednoznačně vyznívá pro soupeřky v poměru 41:23. Kanaďanky si v útoku doskočily celkem 11 míčů, většinou v prvním poločase. Druhé nebo dokonce třetí šance pak dokázaly nekompromisně trestat.

3. Kanadský náskok

České basketbalistky nedostaly Kanaďanky pod výsledkový tlak. Jakmile si Severoameričanky v první čtvrtině vytvořily náskok, už vedení nepustily. Lvice sice ještě dokázaly dvakrát snížil na dostřel pár bodů, ale to bylo z jejich strany vše a soupeřky si hýčkaly po většinu zápasu dvojciferný náskok.

4. Únava?

Zatímco české basketbalistky měly na odpočinek o pár hodin více než soupeřky, které včerejší utkání s Francií skončily až po 23. hodině, na hřišti byly aktivnější Kanaďanky. Zdálo se, jako by ani pro ně včerejší zápas neskončil a pokračovaly v aktivní hře, kterou dostávaly pod tlak vicemistryně Evropy.

5. Blízkost vyřazení

Jakmile se začal lvicím krátit čas a blížil se konec na světovém šampionátu, musely začít riskovat. I když ale třeba v útoku byly úspěšné, nepodařilo se jim ubránit. I neproměněné střely pak Kanaďanky trestaly, a tak se jejich náskok ještě zvýšil.