Vyhledávaní

Evropské poháry

V Nymburce se představí syn legendy NBA

Nymburk se dnes v už kompletním složení od 18:30 na domácí půdě postaví lídrovi osmifinálové skupiny Europe Cupu, francouzskému Dunkerqueu (vysílá YouTube FIBA, TVCOM či ČT sport plus) i s jeho 34letým rozehrávačem Michaelem Stocktonem, jehož otec John se stal legendou a nejlepším asistentem dějin NBA.

Aktuality
Rozhodčí

Rekordní večer: Tři poločasy a 8,5 kilometru

Páteční večer se zapsal do basketbalové (nejen euroligové) historie. Kdo si chtěl dát těsně před spaním euroligový duel mezi Realem Madrid a tureckým Efesem, ten (ne)dobrovolně ponocoval. Prodloužení v basketbalu není nikterak výjimečná věc, ale aby bylo potřeba na hodinách nastavit pět dodatečných minut hned čtyřikrát, to už je slušná rarita.

Aktuality

To byl týden! Veselý přepisoval tabulky

Jan Veselý zapisuje opravdu interesantní kariéru, ale takových týdnů, jako byl ten minulý, zase tolik nezažil. Kdo sledoval zápasy Barcelony v basketbalové Eurolize, ví o čem je řeč. Český pivot se stal hlavní postavou Katalánců na cestě z prosincového výsledkového pekla.

Výpadek v závěru sebral postup

Až ofenzivně protrápená poslední čtvrtina sebrala šanci na postup do další fáze EuroCupu brněnským Žabinám. Ty si nesly do odvety na palubovce tureckého Besiktase desetibodový náskok, ten však ale neudržely a porážka 58:78 posílá do další fáze jejich soupeřky.

USK dál válí, KP TANY po boji končí

Poloviční úspěch zapsaly české ženské týmy v evropských pohárech v rámci středečního programu. Osmou výhru za sebou zvládly v Eurolize hráčky pražského USK, naopak na domácí výhru nad francouzským BLMA nedokázaly v EuroCupu navázat hráčky KP TANY Brno a v druhém nejprestižnějším evropském poháru končí. Šanci na postup v EuroCupu živí ještě do čtvrtečního večera Žabiny Brno.

Slezané v derniéře Ligy mistrů odměnili fanoušky

To nejlepší si nechali na konec. A ač ani ve svém rozlučkovém zápase Ligy mistrů Opavané nezvítězili, dali svým fanouškům velmi pěkný vánoční dárek, když na domácí půdě dostali až do prodloužení třetí celek řecké ligy. Patrasu však nakonec podlehli 97-100 a jejich mise v elitní pohárové soutěži FIBA tak končí bez vítězství.

CZ BASKETBALL

Vždy mě bavilo pracovat pro český basket

Jak jsme včera oznámili, Česká basketbalová federace bude do nového kalendářního roku vstupovat pod novým vedením. Dochází totiž ke změně na jednom z klíčových postů managementu českého basketbalu. Generálním sekretářem České basketbalové federace se stává Michal Šob.

Opava se loučí s Ligou mistrů doma proti řecké síle

Českého šampiona z Opavy dnes od 18:30 (vysílá Nova Sport 1) čeká rozlučkový duel s druhou sezonou v Lize mistrů. Na domácí půdě v něm narazí na Patras, aktuálně třetí celek řecké ligy s bilancí 7-3, kdy lepší jsou jen euroligové týmy Panathinaikos a Olympiacos.