Hanzlík: Jsme talentovanější než Italové

Předvedli jsme dobrý výkon a hlavně jsme překvapili. Jedna z opor reprezentace U20 Ondřej Hanzlík shrnul dění z úvodního duelu na nabitém European Challengeru v Brně velmi přesně. Proti italským soupeřům, z nichž mnozí mají už i nejednu blyštivou zkušenost na seniorské úrovni, se lvi prezentovali odvážným a sebevědomým výkonem, který je dovedl k až 15bodovému vedení na startu druhé půle a později až na hranu vítězství. To však mladým Čechům v samém závěru proklouzlo mezi prsty.

”Itálie nás i trochu podcenila, ale bohužel to nevyšlo. Jedeme ale dál a hlavu vzhůru! Ještě nás čekají čtyři zápasy,” nadhodil 19letý křídelník působící pod křídly euroligové Vitorie.

Zápas se definitivně zlomil na italskou stranu až v posledních minutách, kdy se český tým i kvůli únavě své osy už nedokázal prosazovat do lepšící se obrany soupeře. ”Únava tam byla znát, naše základní pětka hrála skoro celou poslední čtvrtinu, nebylo moc střídání a na konci už síly tolik nebyly a bohužel to nedopadlo,” pokýval hlavou 16bodový top skórer lvů, majících nemalou stopu i v Kooperativa NBL.

Skalp Italů by pro jeho tým, který ve svém středu nemá tak hvězdné zastoupení, byl velice cenný. ”Soupeř byl určitě favoritem, má velmi dobré hráče, třeba Sasha Grant v uplynulé sezoně nasbíral 60 minut v Eurolize, nebo Spagnolo z Realu Madrid už nastoupil i za dospělou reprezentaci. Kvalitu tak určitě mají,” vypíchl Hanzlík.

Souhlasil, že český tým poté, co řada jeho hráčů více než rok byla prakticky bez soutěžních zápasů, překvapil herní jistotou. ”Na druhou stranu my měli dlouhou přípravu, přes měsíc jsme tvrdě pracovali na různých kempech, připravovali jsme se dostatečně a na turnaj jsme tak byli rozehraní,” těšilo forwarda, podle nějž nerozehranost byla spíš problémem soupeře.

”Trenér nám před zápasem říkal, že Italové měli přípravu jen týden,  v tom jsme tak měli určitě výhodu.”

Hanzlík rovněž ocenil, jak se mladí lvi dokázali popasovat s fyzicky vyspělejšími protivníky po silové stránce. ”Silově jsou určitě jinde než my, ale dá se to přehrát hlavou a myslím, že my jsme i talentovanější než oni, a proto jsme hráli tak vyrovnaný zápas.”

Dnes brněnský European Challenger pokračuje v hale Vodova zápasy Chorvatsko - Itálie (14:30), Česko - Albánie (17:30) a Španělsko - Portugalsko (20:30). Vše vysílá portál TVCOM.cz a možná je i osobní návštěva. Vstupenky je možné zakoupit ZDE, přičemž vstup je možný jen s potvrzením o PCR či antigenním testu nebo o dokončeném očkování.

Autor: CZ BASKETBALL