Francouzský poločas rozhodl

České basketbalistky do dvaceti let přes osmifinále evropského šampionátu divize A bohužel přejít nedokázaly. Po zlepšeném výkonu v závěru základní skupiny stejně skončily na čtvrtém místě a v osmifinálovém souboji proti favorizované Francii nestačily a podlehly 69:100. V pátek od 19:30 je čeká první utkání pavouka o 9.-16. místo proti Černé Hoře.

Český tým šel sice do utkání povzbuzen včerejší výhrou nad Srbskem, ale na velmi silnou Francii to prakticky hned od začátku nestačilo. Francouzský výběr ani jednou neprohrával, dominoval silovou hrou ve vymezeném území a od úvodu si budoval postupně náskok. Ten už v závěru první čtvrtiny přerostl dvoucifernou hranici, a to teprve byla na řadě druhá desetiminutovka. V té Francouzky doslova zářily v útoku, navíc dobře bránily a ničily český tým v doskakování a tady se duel definitivně zlomil v jejich prospěch. Na třiatřicet inkasovaných bodů nedokázal český tým reagovat, ztráta se vyšplhala až k pětatřicetibodové hranici a bylo rozhodnuto.

V druhé půli podal český tým výrazně lepší výkon, třetí čtvrtinu se dokonce podařilo vyhrát, ale ztráta byla v tu chvíli už tak velká, že nebyla šance na zvrat. Lvice srazilo 25 ztracených míčů, převaha v doskakování 41:24 pro Francii také nenahrávala, navíc Francouzky využily doskoky ke 24 bodům z druhých šancí, celkem 52 bodů daly z vymezeného území.

Nestačil tak ani výborný střelecký výkon Valentýny Kadlecové, která na 23 bodů spotřebovala jen devět pokusů z pole a jako jediná z Češek byla při svém pobytu na palubovce v plusu. Bohužel za čtrnáct minut nasbírala také čtyři fauly. Do dvouciferných čísel se dostala už jen třináctibodová Eliška Kubíčková.