Dvacítka podlehla Portugalsku a sestupuje

Popáté za sebou prohráli čeští basketbalisté do dvaceti let na evropském šampionátu v černohorské Podgorici, tentokrát podlehli Portugalsku 66:82 a již jistě skončí na jednom ze sestupových míst z elitní divize. Šampionát zakončí Lvi zítra duelem o patnácté místo.

Poslední dva duely rozhodovala v neprospěch Čechů vyrovnaná koncovka, tentokrát se do ní český tým dostat nezvládl. Nezachytil totiž hned samý úvod zápasu, kdy sice svěřenci Lukáše Pivody vstřelili úvodní koš zápasu, od stavu 7:8 inkasovali jedenáct bodů v řadě a z dvouciferné ztráty se český tým prakticky nedostal. Povedlo se to jen dvakrát ve druhé čtvrtině, tehdy na šňůru zareagovali Portugalci oddechovým časem a český tým zpět nepustili. Ve druhé půli si bez větších potíží náskok udržovali a dovedli utkání v pohodě do vítězného konce.

Portugalci sice nestříleli nijak skvěle, ale doskočili hned 23 míčů v útoku, a navíc český tým se vyloženě trápil při střelbě za dva body (10/33). Z toho plynula jasná portugalská převaha v bodech ve vymezeném území a nepomohl ani téměř poloviční počet ztracených míčů.

Český tým rozstřílel 29 body Andre Cruz. Ruben Prey přidal ke 23 bodům i 17 doskoků (12 útočných). Lvům nestačilo ani 18 bodů, osm doskoků a šest asistencí Ondřeje Ševce.