Česká republika - Bělorusko 79:72 (16:25; 31:35; 57:51)
Bartoň 23, Benda 18, Satoranský 11, Houška 10, Jelínek 7, Balvín 4, Hruban, Welsch a Kudláček po 2, Pumprla a Švrdlík 0 – Parakhouski 15, Ulyanko a Kudrautsau po 12, Korshuk 11, Meshcharakou 10, Stiggers 9, Laskevich 2, Charykau 1, Aliakseyeu, Pustahvar a Trastsinetski 0
Trojky: 6 - 9
Doskoky: 32 - 33
Asistence: 20 - 17
Fauly: 21 - 21

Úvod zápasu vyšel bodově lépe Bělorusům. Dařilo se jim sběhy pod koš nabourávat českou obranu. Když přidali i trojku, vedli, už 10:6. Češi byli ve skóre stále pozadu. Nejaktivnější v dotahování soupeřova náskoku byl Petr Benda. Poprvé dostal domácí do vedení Tomáš Satoranský. Bělorusům se v první čtvrtině dařila střelba za tři body. Celkem proměnili čtyři pokusy z pěti. To Češi se v útoku hledali. Od šesté minuty marně dobývali běloruský koš. Nepomohli tomu ani trestné hody. Střeleckou smůlu protrhl až v posledním útoku čtvrtky Jakub Kudláček.

Druhou čtvrtinu začal první českou trojkou v utkání Luboš Bartoň. Na tu ale dokázal soupeř odpovědět stejnou silou. Češi dále trpělivě bránili a soupeři pomalu začalo klesat procento tříbodové střelby. To domácím pomohlo snížit až na rozdíl tří bodů po polovině druhého hracího období. Po dlouhé době dostal lvi do vedení Jakub Houška. Koš s faulem a následný trestný hod poslaly hosty opět do vedení. To se Bělorusům podařilo ještě do konce poločasu navýšit, a to zejména díky úspěšným trestným hodům.

Po trojce Luboše Bartoně se Češi přiblížili na rozdíl jediného bodu. Když následný útok ubránili, poslal je další trojkou do vedení opět Bartoň. Bělorusové ale byli schopni dávat body i z velmi krkolomných pozic. Ještěže domácí měli Bartoně, díky němuž drželi se soupeřem krok. Český veterán navíc postavil publikum ze sedaček trojkou s faulem a následným trestným hodem (svým 12. bodem v řadě). Po chvíli rozpačité hry na obou stranách začali soupeři opět předvádět útočný basketbal. Češi byli o krok vpředu, ale nemohli se stále utrhnout na výrazný bodový odstup. V bílém českém dresu se prosazovali zejména pivoti. V poslední vteřině třetí čtvrtky zvýšil na rozdíl šesti bodů Weslch.

Bělorusové se stále drželi na dohled i díky košům s faulem. Na české straně se rozstřílel David Jelínek, který dal sedm bodů v řadě. Češi ale měli po dvou a půl minutách hry ve čtvrtém hracím období už pět týmových faulů, zatímco soupeř hrál zatím čistě. Další trojkou Bělorusové snížili na rozdíl tří bodů. Dlouho pak žádný s týmů se skóre nepohnul. Podařilo se to až Bartoňovi s Bendou, kteří donutili běloruského trenéra vzít si oddechový čas. Bělorusové opět použili svoji největší zbraň čtvrtečního podvečera, úspěšnou trojku. Po dalším koši už byl náskok lvů pouze dvoubodový. V kritické chvíli pozvedl český prapor trojkou Luboš Bartoň. Dvě minuty před koncem vedli Češi 74:70. Koš s faulem i následnou šestku dal Tomáš Satoranský a dal tak domácím slibný náskok. Když navíc přidal další body, byl rozdíl už devět bodů.

Luboš Bartoň: „Tento zápas bych věnoval své mamince, která vždycky jezdí na zápasy a říká, že mi vždycky veze smůlu a já jí říkám, že ne. Tak jsem rád, že jsem jí to dneska předvedl. Myslím, že jsme hodně zaspali začátek zápasu v obraně. Bělorusko ukázalo, že mají svojí sílu a kvalitu. Ve druhé čtvrtině už jsme jeli tu naší bázi – obrana a rychlý protiútok. I když se nám nedařilo moc v útoku, do zápasu jsme se vrátili deseti obdrženými body. Druhý poločas už jsme hráli na bázi trojek, nájezdů a jednoduchých košů. Ten zápas jsme dotáhli do konce. Chtěl bych pogratulovat soupeři, protože ukázal, že sem přijel vyhrát a herně se hodně zlepšil od toho prvního zápasu.“

Pavel Budínský: „Chtěl bych dát kredit týmu Běloruska za to, jakým způsobem hráli dneska. My jsme očekávali, že to utkání bude velmi těžké. To pochopil každý, kdo v první čtvrtině přišel do haly. Obdrželi jsme 25 bodů po mentálních chybách, kdy nás soupeř nekompromisně trestal. Špatně jsme četli hru. Klobouk dolů před mými hráči, že se rychle zmobilizovali, uvědomili se, že stav mínus 11 není důvod k tomu, abychom panikařili. V poločase jsme něco poopravili z hlediska taktiky. Myslím, že třetí čtvrtina byla ta, kdy bylo vidět, že se potřebujeme dostat mentálně přes Bělorusko. Dostali jsme se přes něj, ale soupeř se držel, bojoval a kousal. Bojoval až do konce o vítězství. To, že jsme nakonec o pár bodů vyhráli, je hodně cenné s ohledem na ten průběh, kdy jsme ukázali charakter a mentální sílu. Klobouk dolů před některými hráči, že na sebe vzali odpovědnost ve chvíli, kdy jsme potřebovali dát koš, udělat nějakou kombinaci nebo vytvořit nějakou situaci kdy jsme potřebovali zakončit. Soupeř hrál výborný basketbal. Bylo to utkání vysoké úrovně, jedno z nejlepších, jaké jsme dosud hráli.“