Druhá prohra v řadě a poslední zápas

Nejlépe sedmé místo obsadí čeští basketbalisté do osmnácti let na evropském šampionátu divize B. Svěřenci Torstena Loibla prohráli v play off podruhé za sebou, tentokrát s Černou Horou 62:95 a o sedmé místo si v neděli zahrají s Portugalskem.

V duelu s nepříjemnými Černohorci Češi bohužel vůbec nezachytili začátek a po šesti minutách prohrávali 2:17. To dalo zbytku zápasu jasný ráz, protože z velké ztráty se Lvi nedokázali vyhrabat. Ve druhé čtvrtině Černá Hora bez potíží udržovala náskok, navíc v závěru poločasu předvedl vedoucí celek další sérii dvanácti bodů v řadě, po celou první půli skvěle střílel a bylo z toho vedení kolem třicetibodové hranice.

To už se českému týmu jen těžko ve druhém poločase stahovalo. Češi bojovali, snažili se kontrovat, ale vedení soupeře bylo prostě moc vysoké a Černohorci hráli příliš v pohodě, aby se dalo s výsledkem něco udělat. Český tým se nechal přeskákat 34:51, ztratil dvacet míčů, a i na běžně úspěšnou statistiku na tomto turnaji body z lavičky prohrál 31:45. Alespoň se podařilo rozložit síly, když minimálně osm minut odehrál každý z hráčů, nejlepším střelcem byl třináctibodový Viktor Ivánek, jedenáct bodů přidal Samuel Macht. Černohorci se opírali o pivota Marko Radunoviče, který zapsal 24 bodů a deset doskoků a český tým mu vůbec nedokázal pod košem konkurovat.