Druhá prohra v řadě a Lvi U16 budou hrát o sedmé místo

Čeští basketbalisté do šestnácti let prohráli na evropském šampionátu divize B podruhé v řadě a po porážce 88:70 s Belgií si zítra zahrají o konečné sedmé místo proti Maďarsku.

Svěřenci Jana Slowiaka byli až do včerejšího čtvrtfinálového zápasu v bulhraské Sofii bez porážky, ale včerejší neúspěch proti Gruzii jako by vzal hráčům vítr z plachet a na Belgii nestačili od úvodu utkání. Proti Gruzíncům se jim nedařilo v útoku, tentokrát šlo spíše o obranu, která dovolovala Belgičanům snadné koše.

Hned v úvodní desetiminutovce mladí Češi inkasovali přes dvacet bodů a nabrali dvoucifernou ztrátu. Ničilo je hlavně duo křídel De Ridder s Vanderhoydonckem a pivot Bratanovic. Ve druhé čtvrtině se zlepšil útok Čechů, v obraně se ale nadále nedařilo zastavovat soupeře a náskok se tak do přestávky snížit nepodařilo.

Definitivní zlom v utkání nastal po přestávce, kdy Češi znovu hodně inkasovali a dovolili Belgičanům navýšit vedení přes dvacet bodů. Belgie se sice prakticky nedostávala na čáru trestného hodu, ale i tak neměli svěřenci Yvana De Vreughta vůbec problémy skórovat, navíc Čechy přeskákali a měli výrazně vyšší počet asistencí.

Belgii tak čeká v neděli souboj o pátou příčku, Češi vyzvou na závěr turnaje od 13:45 Maďary, které porazili ve skupině po boji 66:56.

Belgie – Česká republika 88:70 (23:12, 49:37, 71:51)

De Ridder 24, Vanderhoydonck 21, Bratanovic 13 – Houser 15, Böhm 14, Sýkora 11, Pelikán 6, Noumeros a Vyroubal po 5, Manas 4, Pták 3, Černý, Kočvara a Kotala po 2, Fanta 1

TH: 8/5 – 24/16

Trojky: 7 – 8

Doskoky: 45 – 33

Zisky: 13 – 10

Ztráty: 15 – 16

Asistence: 27 – 17

Fauly: 17 – 10