Domácí SŠMH na Final 4 bez problémů, USK nezvládl ani jedno prodloužení

Juniorky SŠMH Handicap Brno ovládly bez porážky nejen celou základní část, ale i vyřazovací boje a po právu si v domácím prostředí pověsily na krk zlaté medaile mistryň ČR.

Po hladkém postupu na Final4 neměly domácí hráčky problémy ani v semifinále, ve kterém si v pohodě poradily s BA Spartou Praha poměrem 74:41. Zápas nabral jasný směr už od samého úvodu, když Brno vyhrálo první čtvrtinu 18:6 a náskok jen zvyšovalo. Střelecky se v domácím dresu prosadilo jedenáct hráček, nejlepší byla s 13 body Krumpholcová. Spartě nestačilo jedenáct bodů Anny Rosecké, která proměnila čtyři z patnácti střel z pole.

Z druhého semifinále, které bylo výrazně vyrovnanější, vyšla vítězně SBŠ Ostrava proti USK Praha až po prodloužení 75:65. Pražanky měly zápas v první půli pod kontrolou, ale o náskok přišly a rozhodovalo se až v závěru. V tom vedl USK dvanáct sekund před koncem o tři body, ale Natálie Miklíková si trojkou těsně před klaksonem vynutila prodloužení zápasu. V něm už nedal tým z Prahy ani jeden koš z pole a prohrál. Vítězky vedla s 26 body Adéla Smutná a sama přestřílela v prodloužení soupeře 7:4, osmnáct jich přidala Anna Kubíčková plus doskočila deset míčů. USK táhla s 23 body a deseti doskoky Michaela Krejzová, univerzální výkon předvedla s 12 body, 21 doskoky a pěti asistencemi vyfaulovaná Veronika Voráčková.

V pražském souboji o třetí místo v brněnské hale Rosnička byly šťastnější hráčky Sparty, které zdolaly USK také po prodloužení 92:89. Sparta dala prvních sedm bodů zápasu, a hlavně díky skvěle hrající Reisingerové měla zápas dlouhou dobu pod kontrolou. V poslední čtvrtině USK v čele s Krejzovou zabojoval a díky čtyřem bodům za posledních dvanáct sekund a dvěma minutým trestným hodům Sparty si vynutil prodloužení. V tom už bez vyfaulované Reisingerové Sparťanky důležité šestky proměňovaly a výhru si pohlídaly. Poraženému USK nestačilo dalších 25 bodů a devět doskoků Krejzové, která ale také v prodloužení kvůli pěti faulům nehrála, také vyfaulovaná Voráčková byla jedinou asistenci od ceněného triple-double za 16 bodů, sedmnáct doskoků a devět asistencí. Spartu do svého vyfaulování vedla skvělým výkonem Reisingerová, která si vynahradila nepovedené semifinále 39 body a 16 doskoky, patnáct bodů přidala Barbora Jindrová.

Finálový duel mnoho dramatu nenabídl, když domácí Brno ovládlo první čtvrtinu 26:10, ve druhé čtvrtině uteklo na rozdíl dvaceti bodů a i přes velký nápor Ostravy se náskok nesnížil pod deset bodů. Čtyři hráčky Handicapu s dvouciferným počtem bodů vedla Natálie Stoupalová s 15 body a jedenácti doskoky. Double-double si připsala za jedenáct bodů a deset doskoků i Kristýna Brabencová. Ostrava měla oporu v sedmnáctibodové Anně Kubíčkové, třináct jich přidala Adéla Smutná.

Nejlepší pětka: J. Reisingerová (Sparta), M. Krejzová (USK), A. Smutná (Ostrava), N. Stoupalová (Brno), A. Neubauerová (Brno)

MVP: Michaela Krejzová (USK Praha)