Do semifinále MS U19 postupují Litva, Austrálie, Srbsko a USA

Čtvrtfinále I

Litva – Čína 89:58 (18:18; 44:32; 71:45)

Do poloviny druhé čtvrtiny bylo utkání zcela vyrovnané. Litva dokonce ze začátku utkání mírně ztráceli. Číňany držela ve hře především dobrá trojková střelba. Ještě do poločasu však obhájci zlata získali náskok, který už do závěrečného hvizdu nepustili. Od stavu 32:30 totiž Litevci dovolili na přelomu obou poločasů soupeři pouze dva body. Sami jich v tom období zaznamenali 21 a vytvořili si tak rozhodující náskok. Mohli se opět spolehnout na svůj týmový výkon a zcela po zásluze postoupili do semifinále. Nejlepším střelcem na straně vítězů byli Grigonis a Gintvainis se 12 body. Hned v závěsu byla dvojice Tamulis a Dimša, když každý z nich zaznamenal 11 bodů. Na straně poražených se nejvíce dařilo Shaui Yunovi s 18 body, Ji Wei Zhaou přidal 17. 217 cm vysoký pivot Qi Zhou zaznamenal pouze dva doskoky a jeden blok.

Čtvrtfinále II

Španělsko – Austrálie 76:87 (15:19; 31:45; 48:66)

Jako jednoznačný favorit vstupovalo do čtvrtfinále družstvo Španělska. Dosavadní výkony obou týmů dávali zapravdu hlasům, že Austrálie by pro Evropany neměla být velkým problémem na cestě do semifinále. Aussies však od začátku nasadili vysoké tempo ve střelbě za tři body. Střelecky se činil především hvězdný Dante Exum. Australský křídelník utkání zakončil s 33 body na kontě, když proměnil 12 ze 13 trestných hodů. Bodově se blýskli ještě Naar (15 bodů) a Pineau, který ke svým 13 bodům přidal i stejný počet doskoků. Španělé vedení probuzeným Diazem (19 bodů) mocně dotahovali, ale limitovala je nízká úspěšnost střelby za tři body (17%). Přesto hráči z Pyrenejského poloostrova stáhli svojí ztrátu na sedm bodů, ale na více už neměli čas ani sílu.

Čtvrtfinále III

Chorvatsko – Srbsko 66:73 (17:24; 35:38; 51:59)

Asi nejočekávanější zápas dnešního programu v O2 areně obstaralo balkánské derby. Teprve v tomto zápase se měla naplno ukázat absence Hezonji v dresu Chorvatska. Srbové od začátku ukazovali, že chtějí jít tvrdě za svým cílem. Používali svojí fyzickou převahu, která byla umocněna úzkou rotací chorvatské reprezentace. V jeho dresu se ze hry trefilo pouze pět hráčů, Marić přidal jeden trestný hod. Lídrem posledních mistrů Evropy do 18 let byl tradičně Dario Šarić, který nastřílel 30 bodů a získal devět doskoků. Ani to však na kolektivně hrající Srby nestačilo. Chorvaté se sice několikrát v zápase přiblížili na dostřel, když dokázali zlikvidovat i dvouciferné vedení soupeřů, ale v rozhodující chvíli se projevila únava na straně Chorvatska a naopak větší srbská rotace. Vítěze střelecky vedl Andrić, který svých 20 bodů nastřílel i díky čtyřem úspěšným trojkám. Nedaleko ceněného triple-double byl Mičić, který k 15 bodům přidal osm doskoků a stejný počet asistencí.

Čtvrtfinále IV

Kanada – USA 67:109 (22:30; 38:53; 60:84)

Kanaďané vlétli do zápasu proti super favoritovi nejen tohoto čtvrtfinále bez bázně a hany a hráli s Američany naprosto otevřenou partii. Bylo jasné, že v takovémto stylu nemůže zápas zůstat dlouho vyrovnaný. Oba týmy předváděly útočný basketbal hraný vysoko nad košem. Když ve druhé čtvrtině začal americký tým zvyšovat svůj náskok, přibrzdili ho Kanaďané zónovou obranou. Ne však na dlouho. Hned po začátku druhého poločasu Američané rozprášili i sebemenší pochybnosti o tom, kdo se bude radovat z postupu do semifinále. Do utkání nenastoupila jedna z největších hvězd Kanady Lyles, čímž byla reprezentace javorového listu notně oslabena. Nakonec alespoň na 11 bodů se dostal Ennis McIntyre. Hned sedm hráčů na americké straně zaznamenalo dvouciferný počet bodů a každý z Američanů se alespoň dvěma body zapsal do střelecké listiny.