Další demolice v podání hochů signora Francesca

Nymburk dál drtí Europe Cup. Ve třetím utkání - nakonec v plné sestavě - smetl doma na guardech oslabený ázerbájdžánský Sabah 95-61, dosáhl třetí výhry v řadě, a pokud příští týden uspěje opět v domácím prostředí s Bahcesehirem, bude už mít jisté první místo ve své skupině a tím i přímý postup do dalších bojů.

Polabané svou agresivní celoplošnou obranou od prvních minut udávali utkání tón a rychle si i díky čtyřem trojkám, 10 útočným doskokům a deseti bodům z brejků vybudovali vedení 22-8, když soupeře nutili k řadě ztrát. Sabah sice díky svým individualitám ve druhé čtvrtině dočasně stáhl manko na 38-30, ale Nymburk na to okamžitě zareagoval a poločas zavřel s náskokem 46-30, s trojkovou bilancí 13/8, 17 body z brejků a 14 útočnými doskoky.

Ve druhé půli už Nymburk zápas kontroloval a postupně vedení ještě výrazně navýšil. Bodově jej tlačili Bell (15+10 doskoků a 6 asistencí), Gordon (13+6 asistencí), Svejcar (12) a Mathon (10). Jejich tým kraloval z trojek (31/14 - 19/4), z brejků (25-13), útočných doskoků (22-13, body z nich 19-14) i ve ztrátách (13-23), takže měl o 24 střel víc a k tomu 44 bodů vytěžil ze své lavičky. Hosté navíc minuli 18 šestek!

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk): „Jsem spokojený s naší obranou. Díky poctivé práci  v ní pak vše vypadalo pro nás snazší i v útoku. Během zápasu se střídali hráči, kteří vystoupili, hráli s velkým nasazením a dodávali týmu sebevědomí. Měli jsme ze začátku trochu problém na doskoku, ale to jsme vyřešili. Hlavní byla agresivita. Pokud jsme schopni takto bránit, tak s tím má problémy každý soupeř. Bylo to dobré týmové představení. Ale stále za sebou máme jen první tři zápasy a čekají nás odvety. Ještě nemáme nic jistého. Za týden nás čeká velká výzva. Zápas, který bude zajímavý nejen pro nás s hráči, ale i pro fanoušky. Ti dnes opět přišli ve velkém počtu a pomohli nám. A věřím, že na ten příští zápas jich přijde ještě více a poženou nás dopředu. Proti tak skvělému soupeři, jako je Bahcesehir, potřebujeme pomoc úplně každého. I když jsme v Turecku vyhráli, Bahcesehir je pořád favorit. Já ale věřím, že s podporou fanoušků odehrajeme skvělý zápas a uvidíme, kdo na konci bude lepší. Já se na ten zápas hrozně těším a doufám, že i lidi.”

František Rylich (guard ERA Basketball Nymburk): „Šli jsme do sezony s tím, že chceme vyhrát každý zápas, takže mít teď tři výhry a žádnou porážku tak je pro nás skvělý výsledek. A vyhrál i Bahcesehir, takže za týden to tady s ním bude nejdůležitější zápas skupiny, který rozhodne o prvním místě a jistotě postupu. Moc se na to těšíme. Víme, že naše hra se musí zakládat na agresivitě a rychlosti a s tím jsme do zápasu šli. A když na takový styl soupeř není zvyklý jako dnes Sabah, tak je to jen plus pro nás. Zápas jsme kontrolovali a dotáhli ho po zásluze do vítězného konce.”

Autor: Redakce NBL