ČP: Muži komplet, ženy čekají na posledního

Ve středu se zase o kousek přiblížilo vyvrcholení Českého poháru. V akci byli muži i ženy. Zatímco mužské Hyundai FINAL 4 po dnešku zná své kompletní složení, v ženském Nilfisk FINAL 4 je ještě jeden otazník. Ten vymaže buď BA Karlovy Vary nebo TJ Loko Trutnov.

Nymburk splnil papírové předpoklady

Ani stopa po dramatu. Dokonce ani po vyrovnané části zápasu. Nymburk přijel na pražskou Folimanku k poslednímu čtvrtfinále Českého poháru plně koncentrovaný, do poločasu dovolil domácímu USK pouhých 6 tref z pole, donutil jej ke 14 ztrátám, z nichž 8 přišlo už v první čtvrtině, a k tomu ze své vlastní hry vyřadil trojkové pokusy. Sovy naopak deklasoval zpod koše 10 ku 30 a po půli protkané celkem 28 fauly a 33 šestkami vedl s pohodlným náskokem 25-43. Celkově zvítězil 60-97 a v semifinále Hyundai Final-4 jej 17. února čeká obhájce trofeje pardubická Beksa, která pro sebe urvala poslední vzájemný souboj v lize.

Nymburk i po 40 minutách pohárového čtvrtfinále dominoval v bodech zpod koše (22-56), naopak USK zatížilo 22 ztrát, z nichž hosté vytěžili spoustu snadných bodů. Domácí se favoritovi vyrovnali jen v segmentu doskoků a trestných hodů.

Jedinými dvojcifernými střelci USK byli Bohačík (12) s Šafarčíkem (10). To hosté měli takové borce hned čtyři - jmenovitě Hrubana (19), Allena (18), Lawrencea (13) a Sant-Roose (11).

Ve druhém semifinále Hyundai Final-4 se utkají domácí Prostějov s Opavou.

Slavia přehrála obhájce

Nového vítěze bude mít letos Nilfisk FINAL 4. To je jasné ještě před začátkem závěrečného turnaje, kam vloni zlatý DSK Basketball Nymburk nedokázal postoupit. Dveře do turnaje čtyř nejlepších celků letošního Českého poháru mu zavřela BLK Slavia Praha. Navíc tím nejhorším způsobem – porážkou na domácím hřišti rozdílem dvou bodů.

Ve vyrovnaném utkání šlo o hodně. Ani jeden z týmů, které navíc v ŽBL svádí vzájemný souboj o co nejlepší výchozí pozici pro play-off, nechtěl na Nilfisk FINAL 4 chybět. Domácí hráčky si ve druhém poločase vždy na začátku čtvrtiny vybojovaly mírný náskok, ale Slavia dokázala zareagovat a nakonec 29 sekund před koncem rozhodnout utkání ve svůj prospěch.

Brno skoro doma

KP Brno hraje v posledních týdnech ve velké pohodě. To dokazuje nejen na palubovkách ŽBL a evropského poháru CEWL, ale také domácího Nilfisk ČP. Díky tomu si Brňanky zajistily postup až do Nilfisk FINAL 4, ale ani tím se jejich cesta nemusí zastavit. V zádech navíc mohou mít velkou podporu fanoušků. Nilfisk FINAL 4 se sice hraje na území jednoho z největších rivalů BK Handicap Brno, ale na Rosničku si určitě najde cestu i početný fanclub aktuálně nejlepšího brněnského celku.

Svěřenkyně trenéra Svobody šly za vítězstvím v dnešním zápase od samého začátku. Taková dominance se na palubovce Hradeckých lvic nečekala. Vždyť pět minut před koncem vedly Brňanky dokonce o 17 bodů. Domácí stačily ještě snížit na konečný rozdíl osmi bodů, ale KP se o vítězství bát nemuselo.