Češky nedaly šanci Itálii a zítra je čeká boj o zlato na ME

České reprezentantky do 16 let dál žijí svůj zlatý sen. V semifinále díky zničily v posledních 15 minutách Italky a nakonec jim uštědřily téměř dvacetibodový debakl. Po skvělém týmovém výkonu podpořeném double-double Julie Reisingerové (19 + 13) tak postoupily do zítřejšího finále.

České basketbalistky vstoupily do utkání drtivě a po necelých pěti minutách vedly 11:3. Pak ale v útoku vyklidily pozice a dovolily Italkám stáhnout ztrátu. Ty se prosazovaly především z trestných hodů.  Povedlo se jim snížit až na 11:12. Alespoň tříbodový náskok vrátila Češkám v poslední vteřině první čtvrtiny Krejzová.

Ještě v úvodu druhé čtvrtiny dokázaly Češky držet náskok. Italky však přitvrdily v obraně a díky ziskům mohly vyrážet do rychlého protiútoku. Postupně překlápěly skóre na svoji stranu. Druhá čtvrtina byla v režii soupeřek, které si tak odnášely do šaten čtyřbodové vedení.

Po pěti minutách třetí čtvrtiny se podařilo Češkám vyrovnat na 35:35. Pak ale svěřenkyně Richarda Fouska spustily nápor, když trojice Matušková, Malečková a Reisingerová vstřelila dohromady 12 bodů. Italky do konce čtvrtiny zvládly pouze jeden koš, a tak si Češky do poslední čtvrtiny braly náskok deseti bodů.

Dvě minuty poslední čtvrtiny stačily Češkám, aby navýšily svůj náskok na 15 bodů. Italky ještě zkusily zvrátit průběh zápasu a šňůrou 6:0 snížily svojí ztrátu pod deset bodů. To bylo však vše, co jim české reprezentantky dovolily. Dále pokračovaly v nápaditých kombinacích v útoku a pevné obraně. Tato kombinace, kterou uplatňovaly v posledních 15 minutách zápasu, je dovedla až do zítřejšího finále. V něm se zítra od 17:30 našeho času utkají se Španělskem.

Česká republika - Itálie 73:54 (14:11; 27:31; 47:37)

Body ČR: Reisingerová 19 bodů a 13 doskoků, Šípová 12, Holešínská 8, Šoukalová 7, Malečková, Fadrhonsová, Matušková a Veselková po 5, Gaislerová 4, Krejzová 2, Rokošová 1, Hošková 0

Fauly: 23 - 26

Robert Landa: "Hráčkám se podařilo udržet v druhém poločase vysoké tempo hry. Trpělivě unavovaly klíčové hráčky soupeře, které se navíc svým agresivním pojetím kontaktní vysunuté obrany dostávaly do problémů s fauly. Neopakoval se výpadek soustředění z minulého zápasu s Lotyšskem, holky jednoznačně a zaslouženě zvítězily."