Česká republika - Turecko 82:64 (21:19; 35:30; 57:48)
Satoranský 16, Benda, Welsch a Kudláček po 14, Pumprla 8, Balvín 6, Jelínek 4, Hruban, Bartoň a Houška po 2, Švrldík 0 – Erden a Gönlüm po 13, Cetin 12, Preldzic 10, Güler 9, Karaman 4, Türkylimaz 3, Köksal, Batuk, Arslan a Edge 0
Trojky: 3 - 7
Doskoky: 42 - 30
Asistence: 27 - 19
Fauly: 18 - 19

Úvod zápasu byl oboustranně ofenzivně povedený. Za Čechy dával trojku Pumprla, tu tureckou trefil Güler. Drobné vedení si přeci jen vybudovali Turci. Ti od začátku prokazovali svojí sílu v podkošovém prostoru, kterou využívali k zakončení i k útočnému doskoku. Bodový nástup Turků zažehnali Češi dobrou obranou a pestrou hrou v útoku. Naopak to byli lvi, kdo šel do vedení po koši s faulem Jiřího Welsche. Právě Jiří Welsch zaznamenal posledních šest bodů lvů v první čtvrtině.

Druhou čtvrtinu začal smečí Petr Benda. Češi v útoku dokázali dobře kombinovat až do zcela volné střely nebo do podkošového prostoru. To donutilo trenéra hostů vrátit na hřiště Erdena. Neúspěšné trestné hody a ztráty v útoku byly impulsem pro trenéra Budínského, aby požádal o oddechový čas. Po trojce a další ztrátě v českém útoku stáhli Turci rozdíl ve skóre na jediný bod. České trápení v útoku ukončil až ze střední vzdálenosti Jakub Kudláček. Bodový účet prvního poločasu uzavřel Jelínek trestným hodem.

Dobrý vstup Čechů do druhého poločasu smazaly ztráty v útoku a turecká trojka. Když už to vypadalo na další ztrátu, zachránil útok v poslední vteřině trojkou Satoranský. Češi pak opět dokázali v útoku vykombinovat do volných pozic. Navíc se jim dařilo zastavovat turecké útoky až na Cetina, který vstřelil tři trojky za šest minut druhého poločasu. Po jeho další trojce vrátil dvouciferné vedení na domácí stranu Satoranský po smečovaném koši s faulem. Procento českých trestných hodů vylepšoval Satoranský. I díky nim Češi vzdorovali tureckým trojkám. Ze stejně dlouhé vzdálenosti se navíc trefil Kudláček a vedení lvů bylo 13 bodů. Turci ale ještě do konce čtvrtiny dokázali snížit.

Čtvrtou čtvrtku začal ziskem a košem Hruban. Po něm přidali koš Kudláček a Jelínek. Ten navíc měl možnost střílet jeden trestný hod. Trenér hostů zkoušel zlomit zápas navrácením Erdena do hry. Bodovou šňůru 9:0 dokonal Benda. Tu přerušil dnešní ostrostřelec Turků Cetin. Oba týmy pak oslňovaly spíše svou defenzivou. Tureckou ztrátu dotahoval prakticky sám Erden. Češi dlouho hledali recept na tureckou obranu a jejich náskok se začal ztenčovat. Klid do českých řad vrátili nekompromisními nájezdy Pumprla se Satoranským. Po dalším zisku v obraně a rychlém protiútoku už se náskok lvů vyšplhal až na 17 bodů. Není nutné zdůrazňovat, že i skóre bylo v tomto zápase důležité. Nádhernou akci předvedli zaplněné hale Satoranský s Balvínem.

Pavel Budínský: „Nám to utkání sedlo. Věděli jsme, že se chceme domácím fanouškům rehabilitovat pro prohře s Itálií. Připravili jsme se na Turky. Musím dát kredit všem hráčům. Od začátku do konce jsme hráli především v obraně velmi solidně, hráli jsme s velkou chutí a intenzitou. Ta atmosféra a diváci nám dávali hodně energie, tak jak jsme si to představovali před kvalifikací. V rotaci bylo hodně hráčů. Každý kdo přišel na hřiště, byl produktivní. Začátek druhého poločasu nás dostal do psychické výhodu. Roztáhli jsme křídla, dávali jsme koše v útoku. Mám radost z výkonu mladých hráčů, včetně Jakuba Kudláčka, který přinesl z pozice druhého rozehrávače velkou kvalitu. V průběhu celého zápasu jsme se zlepšovali. Po polovině kvalifikace máme 3-1, ale potřebujeme potvrdit další zápasy, zejména proti Bělorusku a Portugalsku. Věřím, že kluci se budou cítit mnohem komfortněji a sebevědoměji."

Jakub Kudláček: „Ten zápas se nedá hodnotit jinak než výborně. Pečlivě jsme se na něj připravovali. Věděli jsme, že klíčem ke kvalifikaci je udržet si neporazitelnost na domácí palubovce. S Itálií se nám to sice nepovedlo, tak jsme to chtěli dnes napravit a myslím, že se to povedlo na výbornou.“