Bulhaři nad síly Lvů U16

Čtvrtfinále je bohužel maximem, na které dosáhne výběr mužů do šestnácti let na evropském šampionátu divize B v rumunské Pitešti. Výběr trenéra Františka Róna po výborných výkonech v základní skupině narazil na suverénní Bulhary a podlehl 54:81. Čechy tak čekají o víkendu zápasy o 5.-8. místo, v sobotu hrají od 14:30 s Maďarskem.

Lvy bohužel v důležitém utkání nepotkala ideální forma a velmi brzy nabrali ztrátu, se kterou se po zbytek zápasu vypořádávali. Vedli jen v úvodních minutách nejtěsnějším rozdílem a od poloviny první čtvrtiny šli dopředu Bulhaři a zápas měli prakticky celou dobu pod kontrolou.

Český tým trápily ztracené míče. Chyb bylo na české straně hned třicet oproti sedmnácti ztrátám Bulharů, ti navíc české chyby potrestali 33 body po ztrátách, 36 bodů měli na kontě z rychlých protiútoků. Při vyrovnaném doskakování tohle byla dost důležitá statistika. O to víc, když se českému týmu příliš nedařilo při střelbě za dva body, i proto, že nedokázali tolik vyrážet po chybách soupeře do rychlých brejků.

V polovině druhé čtvrtiny se českému týmu krátce podařilo dostat na rozdíl tří bodů, pak ale přišel do přestávky bulharský nápor, který zvýšil rozdíl na dvoucifernou hodnotu a pod ní už se nedostal. Pečeť na výhru přidala třetí čtvrtina, kterou Bulhaři ovládli 25:13 a nevadil jim tak ani vyrovnanější závěr.

Češi nedokázali střelecky doplnit Marka Volfa, který jako jediný měl úspěšnost přes 50 procent z pole a nasázel 20 bodů, nasbíral ale také sedm ztrát. Na deset bodů se dostal Michael Prokýšek.