Brno drží naději na mládežnický double, proti bude Sparta

Na víkend 29. a 30. dubna připadá Final4 kadetek U17. Do nejlepší čtveřice sezony se probojoval pořadatel SŠMH Handicap Brno, Basket Slovanka, BA Sparta a Studánka Pardubice.

Domácí Brno si ve čtvrtfinále poradilo nejkratším možným způsobem se Strakonicemi a stejně jako v sezoně se i na Final4 bude opírat o výkony Kateřiny Galíčkové, jež dává přes 14 bodů na utkání.

Druhá nasazená Sparta ve čtvrtfinálové sérii přehrála 3:0 na zápasy Havířov a na Final4 jí povede Barbora Jindrová s více než osmnácti body na zápas.

Po základní části třetí Pardubice neměly ve čtvrtfinálové sérii problémy se sousedním Hradcem Králové. Tým Studánky bude spoléhat na Pavlínu Tabačkovou, jež dávala v průběhu sezony 14 bodů na zápas.

Jediné čtvrtfinálové překvapení se zrodilo v sérii čtvrtého s pátým, kde čtvrtý USK Praha nestačil na Slovanku a ta postoupila na Final4. Slovanka bude doufat v pokračování dobré střelby Andrey Ondruškové, která dávala celý rok přes 14 bodů na utkání.

V prvním semifinálovém souboji mělo domácí Brno až nečekané problémy se Slovankou, kterou zdolalo až v koncovce 64:60. Slovanka dokonce v úvodu čtvrtého dějství vedla, ale ještě před koncem čtvrtiny Brno otočilo a soupeře i přes vyrovnaný průběh do vedení nepustilo. Náskok narostl nejvíce pět minut před koncem na deset bodů, ale hostující hráčky se nevzdaly a stáhly dvě minuty před koncem po koši Buškové na 58:60. Slovanka mohla dokonce i srovnat, ale střela Gallasové do koše nepadla a trojka Holomkové na druhé straně zlomila odpor soupeře. Nejlepší střelkyně vítězek byla se 14 body Galíčková, o dva body méně dala Havlíková. Slovance nestačilo po patnácti bodech od dvojice Ondroušková – Hálová.

Brno ve finále vyzve Spartu, která rozstřílela Pardubice 73:48. Sparťanky položily základ k výhře hned v první čtvrtině, kterou ovládly 20:9 a definitivně zápas zlomily po přestávce, protože třetí čtvrtinu opanovaly 25:13, vedly až o 28 bodů a zápas měly pod kontrolou. Hvězdou zápasu byla Barbora Jindrová ze Sparty, která nasázela 28 bodů, jednadvacet jich přidala Anna Rosecká. Pardubice měly jedinou hráčku s dvouciferným počtem bodů, a to Alžbětu Levínskou s deseti body.

Zápas o třetí místo se hraje v neděli od deseti hodin, finále od 12:30.