Novinky

Reprezentace
Rozhovory

Chci pomoct, i mimo kurt. A jaký jed zvolí lvi?

Benjamínek českého týmu neprožíval v druhé polovině základní skupiny EuroBasketu osobně snadné dny. Po obrovském natěšení na svou první velkou reprezentační akci proti Nizozemcům odehrál šest minut, s Finy sedm a v postupové bitvě s Izraelem nebylo jeho číslo taženo vůbec.

Rozhovory

Sato po hvězdném večeru: Poprvé jsem se cítil jako já!

Už dávno před koncem zápasu pohled na statistiky ukazoval, že se uprostřed otřásající se O2 arény děje něco kromobyčejného. Rozehrávač Tomáš Satoranský chrlil taková čísla, jako by se před třemi týdny vůbec nic nestalo.

Lvi to zvládli! Play-off time!

Čeští basketbalisté si na své poslední vystoupení před domácím publikem na EuroBasketu snad ani nemohli přichystat větší zápletku. Utkání proti Izraeli bylo přímým soubojem o postup do vyřazovací fáze do Berlína. Letenku do osmifinále mohl získat pouze vítěz.

Rozhovory

Nechci se vymlouvat, ale bylo to frustrující

Ačkoli v pondělí proti Nizozemcům při užší rotaci neodehrál ani minutu, s Finy byl podkošový dělník Patrik Auda ihned po svém nástupu v první půli velmi výrazný.

Rozhovory

Finové? Neuvěřitelní. Teď to bude kdo s koho!

Potřetí za čtyři zápasy na EuroBasketu lvi po úvodním propadu naháněli soupeře. A i potřetí to skončilo nezdarem. Finům po jejich 15trojkové kanonádě podlehli 88-98 a ve čtvrtek je nejspíš čeká v posledním utkání základní skupiny boj o holý postup do osmifinále proti Izraeli. A to ještě může být v onom duelu ve hře i výše skore.

Lvům utekl úvod a Finy už nedohonili

Čeští basketbalisté dnes v Praze nastoupili ke svému čtvrtému vystoupení před domácím publikem na EuroBasketu. Díky předchozím výsledkům v základní skupině D a odpolednímu vítězství Polska nad Nizozemskem si lvi mohli v případě vítězství zajistit postup do osmifinále. Pro Finy pak dnešní zápas byl „do or die“, tedy prakicky proti vyřazení z turnaje.

Dnes s Finy mega duel fanoušků!

Jan Veselý by si dnes měl zopakovat včerejší rutinu. Po odpoledním spánku si dát dvě kávy a nechat se pořádně vyburcovat od spolubydlícího Tomáše Satoranského. V pondělí z toho proti Nizozemcům vypadlo 24 bodů, 7 doskoků, 6 získaných faulů a hlavně střelba 10/9 po téměř samých ranách ze střední vzdálenosti. Právě takový výkon by se hodil i dnes od 17:30 v dalším klíčovém duelu na EuroBasketu v Praze, kdy české lvy čekají výbojní finští vlci s jejich zhruba šestitisícovou armádou fanoušků.

Rozhovory

Nový dirigent: Naposledy to bylo v Římě

Na kurtu strávil nejvíc času, přes 32 minut, a byl při nich zatraceně vidět. Jako třetí střelec posbíral proti Nizozemcům 12 bodů, jako převtělený rozehrávač rozdal nevídaných 9 asistencí, s 6 míči byl i druhým doskakovačem a se dvěma zisky sdíleným nejlepším českým lupičem. Zažil zejména hvězdnou první půli, u níž byl při vedení 50-27 za svých 14 minut 9 body, 8 asistencemi a 5 doskoky!