Ani zlepšený výkon vítězství Lvům U20 nepřinesl

Čeští reprezentanti do 20 let neuspěli na evropském šampionátu divize A na Krétě ani ve svém třetím utkání. Po vysokých porážkách s Řeckem a Německem podlehli v pondělním duelu Švédsku 56:70 a do osmifinále tak postupují z nejhorší možné pozice.

Oproti předchozím zápasům tentokrát vstoupili Češi do utkání lépe a nejen, že dokázali zachytit nástup soupeře, dokonce po pěti minutách vedli 12:6. Švédové se probrali až v závěru první desetiminutovky, kdy předvedli šňůru deseti bodů v řadě a otočili skóre ve svůj prospěch.

Druhá čtvrtina nabídla vyrovnanou bitvu a přetahovanou o každý koš. Češi dotáhli šestibodovou ztrátu a hlavně díky košům Rouba si do poločasu přenesli těsný náskok.

Po přestávce se Češi znovu jako v minulých zápasech začali trápit se střelbou a seveřané postupně navyšovali vedení až na dvanáct bodů. V tu chvíli ale zafungovala změna obrany a zóna pomohla k šňůře osmi bodů a návratu do zápasu.

Duel se definitivně zlomil v prostřední části posledního období, kdy po snížení Tůmy na 50:54 Češi téměř čtyři minuty neskórovali a další Tůmův koš už jen snižoval na 52:61. Závěr si už pak Švédové pohlídali. Nejlepším hráčem soupeře byl nezastavitelný pivot Simon Birgander, který k 22 bodům přidal i 15 doskoků.

Ve středečním osmifinále se Češi střetnou s nejlepším týmem skupiny B Francií. Ta ve své skupině přehrála postupně Černou Horu, Island a Turecko. Osmifinálový souboj se odehraje ve středu od 20:15 a bude k dispozici živě na Youtube kanálu FIBA.

Česká republika – Švédsko 56:70 (19:21; 36:34; 48:52)

Roub 13, Sehnal 9, Tůma 8, Jelínek 7, Kolář 6, Nábělek a Novák po 5, Kozák 3, Dlugoš, Goga a Bukovjan 0 – Birgander 22, Brandmark 15, Lecesne 9

TH: 13/8 - 20/13

Trojky: 4 - 7

Doskoky: 30 - 47

Zisky: 11 - 5

Ztráty: 14 - 21

Asistence: 9 – 17

Fauly: 20 - 15