Ani druhý zápas v Srbsku nepřinesl úspěch

Po včerejším vítězství o 31 bodů nedali Srbové ani dnes českým reprezentantům do 19 let šanci a v domácím prostředí opět potvrdili svojí kvalitu. Češi sice odehráli vyrovnanou první čtvrtinu, kterou díky dobré potenci v útoku prohráli 24:28. Pak jim ale střelecký prach zvlhl a Srbové do poločasu zápas de facto rozhodli. Po změně stran si navíc domácí poradili s českou zónou díky výborné úspěšnosti střelby za tři body. I když svěřenci Petra Jachana zlepšili svojí útočnou hru, na domácí to nestačilo.

Srbsko - Česká republika 118:62 (28:24; 59:35; 80:53)

Jovanović 26, Nikolić 23, Novak a Andjušić po 13, Pot 12, Aranitović a Janković M. po 11, Kutlešić 5, Radičević 4 - Peterka 15, Šafarčík 14, Truhlář 11, Feštr a Křívánek po 9, Hrabovský a Grunt po 2, Kozina, Svoboda, Heinzl a Vach 0

Petr Jachan: "Ve druhém utkání už jsme věděli, co nás čeká. Znali jsme soupeře, jejich agresivitu. Mohli jsme se na to lépe připravit. Také jsme do utkání vstoupili lépe. Nemyslím jen výsledkově, ale i herně. Aktivně jsme bránili, tři, čtyři minuty jsme udrželi obrovskou agresivitu v osobních soubojích. Jak jsme začali rotovat hráče, tak jsme tuto aktivitu neudrželi. V útoku jsme měli stejné problémy jako včera. Těžko jsme se prosazovali do otevřených střeleckých pozic, hráli jsme pod velkým tlakem. Výsledek neodpovídá tomu utkání. Ve třetí čtvrtině jsme se vrátili k dobré obraně. Dvojutkání bylo velmi těžké, celých 80 minut. To se projevilo v závěru, kdy jsme mentálně absolutně vyhořeli, neměli jsme žádné síly, neměl jsem time-outy, nemohli jsme to zastavit. To skóre je hrůzostrašné, ale nasvědčuje právé té náročnosti. Srbsko nám ukázalo, jak se hraje basketbal. Někdo by čekal, že po včerejší vysoké výhře dnes poleví, ale oni nás nopak drtili v závěru utkání."