Zareaguje KP?

V rámci středečního programu v Chance ŽBL se odehrají hned dva druhé čtvrtfinálové duely, které znamenají pro dva celky šanci výrazně se přiblížit k semifinálové účasti a pro ty druhé dva tlak odpovědět na úvodní porážku a pokusit se vyrovnat sérii.

Královopolanky budou mít na hřišti Hradci Králové velmi těžkou pozici, ztratily totiž jako jediný z výše nasazených týmů výhodu domácího prostředí po prvním zápase a mohou tak doufat, že budou mít více štěstí při střelbě, která se jim při domácí porážce 59:72 vůbec nedařila. Naopak nedokázaly zastavit střelkyně Hradeckých Lvic v čele s Pamelou Effangovou, která se blýskla v úvodním čtvrtfinále jedenatřiceti body. Druhé utkání série se hraje ve středu od 18 hodin a živě ho vysílá TVCom.

„Přitom jsme měly otevřené střely, ale nepadalo to tam jako jindy, naopak soupeř se trefoval, to se musí změnit," upozorňuje trenérka KP Marcela Krämer.

Možná ještě těžší pozice je ale před Ostravou, která má proti sobě v posledních týdnech výborně hrající Žabiny Brno. Druhý tým tabulky úvodní duel série ovládl od samého začátku a výsledek 96:42 v sobě obsahoval i polevení favorita v poslední čtvrtině. Ostrava už letos s Žabinami prohrála celkem pětkrát a pokud se výrazně nezlepší, přijde ve středu od 17:30 na TVCom šestá porážka v sérii.

„V dalším zápase naší čtvrtfinálové série chceme navázat na výkon z prvního utkání. Agresivita a dominance po celých 40 minut bude klíčem k dalšímu bodu do série. Ostrava bude mít výhodu domácího prostředí, což je snad jediný faktor, který bude proti nám. Do zápasu jdeme se sebevědomím a chutí urvat další vítězství,“ prozradila křídelnice Žabin Adéla Buřtová.