Povstanou Slezané před žlutým peklem?

PREVIEW ZÁPASU 2 FINÁLE V Opavě se budou v neděli přepisovat rekordní statistiky letošního ligového ročníku, protože už nyní je jasné, že bude utvořeno nové návštěvnické maximum, přinejmenším atakující cifru 3000 diváků. Ti budou samozřejmě zvědaví na to, jak si Slezané povedou ve druhém finálovém duelu s obhájci trofeje z Nymburka.

Startuje se v 17 hodin, přičemž od 16:55 bude zápas přenášen na webu ČT Sport Plus a od 17:45 na stanici ČT Sport.

Domácí Slezané se před očekávanou domácí bitvou nacházejí ve zřejmě ještě svízelnější situaci, neboť po utkání v Nymburce jim hrozí další dvojnásobná absence v podobě druhého rozehrávače Kouřila, který byl hodně znát v první půli úvodního duelu, a také forwarda Švandrlíka. O jejich startu se rozhodne až před utkáním a celý tým si bude moc přát, aby se je lékařskému týmu Slezanů podařilo nahodit do provozuschopného stavu, neboť bez této dvojice by rotace celku už poklesla na nebezpečně nízké hodnoty a zejména lídr týmu Šiřina by za sebe neměl adekvátní náhradu.

Už v Nymburce se musel ve druhé půli po zranění Kouřila ujmout tvorby hry veterán Jurečka, který je sice schopen zastat lecjakou pozici, ale obrana Polabanů by s ním na pozici 1 neměla tolik práce jako s Kouřilem.

V domácím utkání, hnáni tisíci hrdel svých tifosi, si Slezané zřejmě lépe pohlídají, aby jim Nymburk neulétl tak rychle jako v prvním duelu, a aby se nerozhodlo už v úvodu druhé půle. Budou k tomu ale potřebovat extratřídní výkony všech svých zdravých mužů na čele s duem Šiřina - Markusson. To se v Nymburce vůbec nedostalo ke slovu v první půli a bude otázkou, zda se z tlaku obrany soupeře dokáže vymanit na domácí palubovce.

Opava si bude muset v obraně ještě víc posvítit na klíčové úderné duo mistra Hruban - Harding, aby tak soupeři maximálně omezila hlavní bodová zřídla. Jako vždy v souboji těchto celků bude zásadní doskok, v případě domácích i výtěžnost z trojkového oblouku a po zkušenosti z prvního duelu bude faktorem i puštěný metr sudích. Pokud bude povolena řežba z druhé půle Utkání 1, může být na palubovce opravdu velké horko, což v kombinaci s ohromnou návštěvou může způsobit zajímavou výbušnou směsku.

(2) BK OPAVA - (1) ERA BASKETBALL NYMBURK

První zápas série: 72-99

Absence Nymburka: rozehrávač Gibbs (zranění kolena), křídlo Váňa (zraněné koleno z prvního utkání finále)

Absence Opavy: guardi Dragoun (koleno), Klečka (koleno), Gumbs (zlomená ruka), křídlo Švandrlík a rozehrávač Kouřil (oba zraněný kotník z prvního utkání finále, start nejistý)

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Na domácí zápas se těšíme, protože i když i v Nymburce byla dobrá atmosféra, u nás tři tisíce lidí bude něco neuvěřitelného, tedy na české poměry. My se na to těšíme a budeme se snažit odvést maximum, abychom sérii vyrovnali. Taky doufám, že se doma víc opřeme o trojky, protože my když je nedáváme, tak naše hra jde do kytek. Naopak s trojkami jsme silnější, věříme si a i naše hra vypadá jinak. Soupeř k nám musí přistupovat blíž, otevře se prostor pro nájezdy. Naopak když to procento není takové, ten prostor se neotevře a není ve hře tolik možností. Doufám, že doma nás fanoušci podpoří a to „žluté peklo” nás vybičuje k co nejlepšímu výkonu.”

Vojtěch Hruban (křídlo ERA Basketball Nymburk): „V Opavě to bude nový zápas, začíná se od nuly. Všechno, co se stalo v prvním zápase, musíme vzít a hodit za hlavu. Jenom se podívat na nějaké naše chyby. Já myslím, že Opava bude hrát doma úplně jinak. Bude to zápas, který bude chtít vyhrát, a budou k němu vzhlížet fanoušci i tým, takže my musíme zase hrát náš nejlepší zápas, aby to dopadlo jako doma.”

Atrakce utkání: pro finálové zápasy je připraven bohatý doprovodný program. O hudbu se bude starat profesionální DJ. Za koši budou dva sloupy Vesuvia, z nichž bude po každé úspěšné střele v zápase vypuštěna efektní mlha. A dojde i na dvě velké divácké soutěže.

Ta první bude interaktivní o poukaz v hodnotě 15.000 korun od partnera NBL, společnosti Louda Auto, na produkty a služby z jejího portfolia. Soutěž bude probíhat skrze aplikaci Slido. Do té se diváci dostanou po naskenování QR kódu, jenž bude zobrazen na plakátech v příslušné hale, do svých mobilů. Na každý zápas bude v aplikaci nachystána jedna soutěžní otázka, na kterou bude třeba odpovědět do konce prvního poločasu. V závěru poločasové přestávky pak bude ze správných odpovědí vylosován šťastný výherce.

Další soutěž představuje „Kooperativa Lucky Shot”, v níž se bude každý zápas soutěžit o dvě vstupenky na zářijový EuroBasket mužů v Praze. Vždy během první půle utkání budou mezi fanoušky do hlediště vhozeny tři míčky a jejich majitelé si to pak v jednom z timeoutů druhého poločasu rozdají o výhru v soutěži na hrací ploše.

Autor: Redakce NBL